Bugun...
76 ENGELLİYİ TEKERLEKLİ SANDALYE SAHİBİ YAPTI

Karabük’te, çalıştığı fabrikanın çatısından düşerek yaralanan ve 5 ay süren tedaviyle yürüyebilen tekstil işçisi 39 yaşındaki Murat Yıldız, 5 yılda topladığı 15 ton plastikle 76 engelliyi tekerlekli sandalye sahibi yaptı.

Evli ve 2 çocuk babası Murat Yıldız, 2001 yılında Tekirdağ’da çalıştığı fabrikanın çatısından düşerek yaralandı. Yıldız, 5 ay süren tedavinin ardından ayağa kalkarak yürüyebilirken, kazadan sonra konuşma zorluğu çekmeye başladı. 5 yıl önce memleketi Karabük’e gelerek tekstil fabrikasında işe giren Yıldız, iş yerinin başlattığı mavi kapak toplama kampanyasının yürütücüsü oldu.

Yıldız, 5 litrelik boş bidonları kentteki caddelere, sokaklara, okul önlerine asarken bazı resmi kurumlara da bıraktı. Yıldız, iş yerlerinden elbise askılığı, iplik bobini, sanayilerden kırık araç tamponları ve plastik bidon topladı. Yıldız, iş yerinde ve çevresindeki arkadaşlarının da desteği ile 5 yılda 15 ton plastik toplayarak 6’sı akülü 76 tekerlekli sandalye alınmasını sağladı. Alınan tekerlekli sandalyeler, ihtiyaç sahibi engellilere teslim edildi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ4 + 7 =
YUKARI