Bugun...


Kurtoğlu Güven Tazeledi

Kurtoğlu Güven Tazeledi

Türk Eğitim-Sen Karabük Şubesi 7. Olağan genel kurul toplantısı yapıldı.İki liste ile gidilen Genel Kurulda, mevcut Başkan Ahmet Turgut Kurtoğlu kullanılan 102 oyun 67'sini alarak yeniden Türk Eğitim Sen Şube Başkanlığına seçildi. Diğer aday İlker Çevik ise 29 oy aldı.
Esentepe Öğretmen Evi'nde yapılan Türk Eğitim-Sen'in 7. Olağan Genel Kurulu Divan heyetinin oluşturulması ve akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Mevcut Başkan Ahmet Turgut Kurtoğlu  yaptığı konuşmada; görev süresi içerisinde yaptığı çalışmaları anlatarak, "Bugüne kadar gücümüzün yettiğince, etimiz budumuz kadar, vicdanımı bir kenara bırakmadan, gözümü hiçbir şeyden kırpmadan, ne kendimizin, ne çoluğumun, çocuğumun rızkını hesap etmeden yapılması gereken doğruları yapmaya çalıştım. İlker beye başarılar diliyorum, irade sizin, takdir kimden yana olursa olsun bizim için hiç sıkıntı yok. Ama bugüne kadar yaptıklarım bundan sonra burada anlattım fazlasıyla özellikle yapacaklarımın teminatı diyorum. Çünkü 20 yıldır direniş dönemindeyiz, bir siyasi iktidara ve onun ortaya çıkardığı bir sendikaya karşı. 6 ay sürmez hesap sorma dönemi başlıyor o hesabı da burada en iyi ben sormazsam namussuzum. Öyle insanlar var ki, o hesabı emdikleri sütü burunlarından fitil fitil getirerek sormazsam, arkasından bir şey demiyoruz, 6 ay kaldı Haziran'dan sonrası göreceğiz bu ülkede. Sendikamız büyüsün Allah bizi hak mücadelesi yapmaktan geri koymasın" dedi.Yapılan seçimler sonrası yeniden Başkan olan Ahmet Turgut Kurtoğlu'nun listesi şu isimlerden oluştu:Barış Ceylan, Mehmet İri, Mustafa Gülen, Kemal Aydın, İbrahim Pehlivan, Salim Çetinkaya.
Üst Kurul Delegelerine ise Taşkın Deniz, Ahmet Turgut Kurtoğlu seçildi.  Kurtoğlu Seçim sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "Aday olduğum son kongrede bana güvenen, 22 yıllık mücadelemin karşılığında sen haklıydın diyerek yeniden Türk Eğitim-Sen Karabük Şube Başkanlığına layık gören tüm delegelerimize, Türkiyenin 81 ilinden arayarak yanımızda olduğunu ifade eden tüm vefalı dostlara teşekkür ediyorum. Sizleri asla mahcup etmeyeceğim..." ifadelerine yer verdi.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 8 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI