Bugun...


KBÜ’lü Profesörün Büyük Başarsı

KBÜ’lü Profesörün Büyük Başarsı

Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Çepni dünyaca ünlü fizikçi Albert Einstein ve İngiliz matematikçi ve tarihçi Bertrand Russel gibi isimlerin kuruluşunda önderlik ettiği, Birleşmiş Milletler ile çalışan, dünyanın en prestijli akademilerinden biri olan Dünya Sanat ve Bilim Akademisi "En üst düzey üyesi" seçildi.  
Karabük Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif ÇEPNİ, 2017'den beri üyesi olduğu ve Üyelerle İletişim Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürdüğü Dünya Sanat ve Bilim Akademisi'nde "En üst düzey üyeliğe" yükseltildi.
Çepni, yürüttüğü bilimsel yayınlar, iştirak ettiği uluslararası toplantılar ve insanlığın ortak sorunlarına çözüm konusundaki önderliği nedeniyle Dünya Sanat ve Bilim Akademisinde görev alıyor. Dünya Sanat ve Bilim Akademisi, Birleşmiş Milletler ve Unesco ile birlikte çalışan, Hukuk, Tıp, Ekonomi, Beşeri Bilimler gibi pek çok bilimsel alanlardaki çalışmalara destek veriyor. Dünya Sanat ve Bilim Akademisi'nin 30 üyesi Nobel ödüllü. Konuya ilişkin Çepni, şunları kaydetti:
"Gelecek nesillere en az bizden önceki nesillerin bize bıraktığı kadar temiz ve güzel bir dünya bırakabilmemiz için ekolojik dengenin korunması, bu dünyanın sadece insanoğluna değil tüm canlılara ait olduğu bilincini yaygınlaştırmamız gerektiğini kabul etmemiz gerekiyor. Din, dil, renk, milliyet ve cinsiyet ayrımı yapmadan detayların ve kültürel farklılıkların bizim en büyük zenginliğimiz olduğunun bilincindeyiz. Kuruluşundan bugüne bu anlayışı amaç edinen ve dünyanın birçok ülkesinden, değişik bilim alanlarından ve değişik sektörlerden entelektüel ve hümanist insanları, insanlığın ortak sorunlarına barışçıl çözümler üretmek için bir araya getiren Dünya Sanat ve Bilim Akademisi en üst üyeliğine seçilmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum." dedi. Dünya Sanat ve Bilim Akademisi, 80'den fazla ülkeden 700'den fazla bireysel bursiyerden oluşan uluslararası bilimsel bir organizasyondur. Bilim, sanat ve beşeri bilimlerdeki seçkin başarılar adına üyeler seçilmektedir.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 7 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI