Bugun...


Kardeş Zaferini Andık

Kardeş Zaferini Andık

Safranbolu Gençlik Merkezi'nde "Karabağ Zaferi 1.Yıldönümü Anma Programı" düzenlendi.
Safranbolu Gençlik Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen anma programına, Gençlik Ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven,Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Özcan,Gençlik Hizmetleri Müdürü Hüseyin Bilicioğlu,Azerbaycan-Türkiye Gıda Güvenliği İçtimai Birliği Başkanı Mehseti Hüseynova,Gençlerin Töhvesi İçtimai Birliği Dernek Başkanı Asım Veliyev,Karabük Üniversitesi Azerbaycan Öğrenci Kulübü Başkanı Eşkin İsmailov,Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Asker,Safranbolu Gençlik Spor İlçe Müdür Vekili Mehmet Demirci,Safranbolu Gençlik Merkezi Müdür Vekili Emrah Barındırır,Karabük Gençlik Merkezi Şube Müdürü Hüseyin Mermer,Azerbaycanlı Öğrenciler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı ile Azerbaycan milli marşının okunmasıyla başlayan anma programı Safranbolu Gençlik Merkezi Müdür Vekili Emrah Barındırır'ın açılış konuşması ile devam etti.
"Tarihi Dostluk ve Kardeşlik" videosunun izletilmesinin ardından konuşma yapan İl Müdürümüz Coşkun Güven;"Biz sizleri bizden farklı görmüyoruz,ayrı tutmuyoruz,kardeş olarak görüyoruz.Bundan sonra da böyle gidecek.Bu bilinci bizden sonra ki nesillere taşıyabilmek adına hep beraber şahit olacağız.Şu bilinsin ki bu millet her zaman sizin yanınızda olacak,bu güne kadar olduğu gibi. Karabağ'ın 30 yıllık tarihindeki işgalden zaferle çıkması adına Ülkemizde her zaman hem askeri anlamda,maddi ve manevi anlamda Azerbaycan Devletinin yanında oldu ve bundan sonra da yanında olacaktır."diye konuştu
Konuşmanın ardından "Karabağ Zaferi"nin özetini izlenildi.
Azerbaycanlı misafirlerimiz Mehseti Hüseynova ve Asımn Veliyev'in konuşmalarının ardından Karabük Üniversitesi Azerbaycan Öğrenci Kulübü Başkanı Eşkin İsmailov,Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Asker'in konuşmaları ile anma programı devam etti.
Program toplu fotoğraf çekimi sonrası sonra erdi.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ9 + 8 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI