Bugun...


Jandarma Sorumluluk Bölgesindeki Asayiş Olaylarının %99’u Aydınlatıldı

Jandarma Sorumluluk Bölgesindeki Asayiş Olaylarının %99’u Aydınlatıldı

Vali Fuat Gürel, kurum denetimleri kapsamında İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz’dan 2020 yılı çalışmaları ile ilgili brifing  aldı.

İl Jandarma Komutanlığı şeref defterini imzalayarak Jandarma Komutanı Bahtiyar Yılmaz ile Komutanlık Makamında bir süre görüşen Vali Fuat Gürel, İl Jandarma Komutanlığı yetkililerinde de hazır bulunduğu toplantıya geçerek brifing aldı.

İl Jandarma Komutanı Bahtiyar Yılmaz, 2020 yılı içerisinde sorumluluk bölgesinde 1.845 olayın vuku bulduğunu, bu olayların; 1 terör, 1.549 Asayiş, 80 Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, 15 Siber, 6 Göç, 64 Trafik ve 130 cezaevi olarak gerçekleştiğini söyledi.

Olayların aydınlatılma oranında ise terör olaylarının %100’ünün, Asayiş olaylarının %99’unun, Kaçakçılık ve Organize Suçlar bölümünde %100’ünün, Siber suçlarda %73’ünün, Göç olaylarının %100’ünün, Trafik suçlarının %100’ünün ve cezaevi olaylarının %100’ünün aydınlatıldığını ifade etti.

Albay Yılmaz,  Malvarlığına karşı işlenen suçların geçtiğimiz yıla göre %2 azaldığını 2020 yılında hırsızlık  olaylarında geçen yıla nazaran %30’luk bir düşüş olduğunu, aydınlatma  oranının %80 olarak gerçekleştiğini söyledi.

Vatandaşlarımızın büyük bir kısmının Nisan ve Mayıs aylarında köy ve mahallerine gelmekte olduğunu, Eylül, Ekim aylarında sonra ise mevsimsel şartlardan dolayı il merkezine veya komşu illere gidilmesi sonucu köy ve mahallerin boş kalması nedeniyle hırsızlık olaylarının aydınlatılmasının zorlaştığını ifade etti.

2019-2020 yılları içerisinde çeşitli suçlardan 537 şahıs ve 7.595 araca  ve 538 araca ise tonajdan idari yaptırım uygulanmıştır.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 239 olayda 482 şüpheliye 840 Bin 176 TL idari para cezası uygulandığını, kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışarak 2.850 işyeri, 12.639 kişiye maske, mesafe ve hijyen konularında bilgilendirme yapılarak İSDEM sistemine girildiğini belirtti.

Jandarma Teşkilatının bu süreçte gerçekleştirdiği görevin çok önemli ve kutsal olduğunu ifade eden Vali Gürel “Jandarmamız sorumluluk bölgesinde asayiş olaylarının önlenmesinde büyük bir görev üstleniyor aynı zamanda bu görevinin yanı sıra özellikle bu dönemde büyüklerimizin hal ve hatırını sorup onlara yardım ederek görevini bir üst seviyeye çıkartıyor. Bu anlamda devletimizin şefkat yüzü olmaya devam ediyor. İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz başta olmak üzere tüm personele görevlerinde başarılar diliyorum.”diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 3 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI